İş ve Stajyer İlanı (Sarar giyim A.Ş.)
II. Ara Sınav Programı (3. Taslak)
OBSS Code Master 2018 - 2019
ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Üniversite Sanayi İşbirliği Kongresi
BİM437 Dersini 4. Komite Hocalarından Alanların Dikkatine !!!
BİM437 Komite 3 (Alper K. Uysal, Sevcan Yılmaz Gündüz ve Özgür Özşen) Sunumları
BİM437 Computer Engineering Design Thesis Committee Members
Üniversitenin Bölünmesi ve Erasmus+ Faaliyetleri Hakkında Bilgilendirme
Blokzinciri Teknolojisi: Bir Devrim Değil, Bir Araç
Hava Harp okulu 3. ve 4. sınıf öğrenci alımı
Bahar Dönemi Erasmus+ Öğrenim Başvuruları
Stajyer Mühendis Programı
International Conference on Quality in Higher Education
THU203 TOPLUMA HİZMET UYGULAMALARI DERSİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
BİM305 Dersi İptal Duyurusu!..
Next Page

Üniversitenin Bölünmesi ve Erasmus+ Faaliyetleri Hakkında Bilgilendirme

Bu duyuruyu sizlere Anadolu Üniversitesi’nin bölünmesinin ardından Erasmus+ faaliyetleri ile ilgili yaşanan gelişmeler hakkında bilgi vermek amacıyla ilan ediyoruz. 

Hatırlayacağınız gibi, 23 Ekim 2018 tarihinde sizlere gönderdiğimiz e-mailde 2018-2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi için Erasmus+ öğrenci seçimi yapılmayacağını bildirmiştik. Bu durumun üniversitenin bölünmesiyle herhangi bir ilgisi olmayıp, sebebi 2018-2019 Akademi Yılı için üniversitemize tahsis edilen bütçenin ancak Güz Dönemi için seçilen öğrencileri göndermeye yetecek kadar olmasıdır. Üniversitenin bölünmesi gibi bir durum hiç olmasaydı da bu sene Bahar Dönemi için öğrenci seçimi yapılamayacaktı.

2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi için Erasmus+ öğrenci seçimi her zaman olduğu gibi önümüzdeki aylarda yapılmak üzere Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından planlanacak ve hem sizlere hem de öğrencilerimize duyurulacaktır. 

Üniversitemizin bölünmesinin ardından Türkiye Ulusal Ajansı üniversitemize resmi bir yazı göndererek Erasmus+ faaliyetlerinin nasıl sürdürüleceğini bildirmiştir. Buna göre, bölünme sonrasında Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin öğrencisi ya da personeli olmuş olsalar bile, bölünme öncesinde Erasmus+ faaliyetlerinden faydalanmak üzere seçilmiş olan öğrencilerin ve personelin her türlü işlemleri (öğrenim anlaşması, hibe ödemeleri vs.) Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacaktır ve bu kişilerin mağdur olması engellenecektir. Bölünme sonrasında gerçekleştirilecek olan öğrenci ve personel seçimleri ise iki üniversite tarafından ayrı ayrı yapılacak ve bu kişilerin tüm işlemleri bağlı oldukları üniversite tarafından takip edilecektir. 

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü, Erasmus+ Kurum Koordinatörü, ve Mevlana Kurum Koordinatörü olarak Doç. Dr. Saye Nihan ÇABUK atanmıştır. Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimleri, üniversitenin bölünmesinin Erasmus+ faaliyetlerine olumsuz bir yansıması olmaması için işbirliği halinde çalışmaktadırlar.

Published on: Friday, October 26, 2018
Will be published until: Sunday, December 9, 2018

Author of the announcement: Dr.Öğr. ÜyesiAhmet ARSLAN
Home | Department | Undergraduate | Graduate | Research | Continual Improvement

© 1993-2018 CENG. All rights reserved.