Hakkında

Bölüm Hakkında

Ülkemizde sanayinin ve teknolojinin gelişmesine bağlı olarak bilgisayar teknolojisi konusunda deneyimli ve nitelikli teknik personele gereksinim her geçen gün daha da artmaktadır. Eskişehir Teknik Üniversitesi (eskiden Anadolu Üniversitesi) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, ülkemizin bu anlamda ihtiyacı olan güncel bilgi birikimine sahip bilgisayar mühendisleri yetiştirmek amacıyla 1993 yılında kurulmuş olup 2000-2001 öğretim yılında lisans düzeyinde eğitime başlamıştır. Bölümümüz, bu tarihten beri kaliteli eğitim anlayışından ödün vermeden, hem akademik kadrosunu hem de altyapısını bilgisayar teknolojilerindeki değişimlere ayak uyduracak şekilde geliştirmekte; bilgili, bilinçli, donanımlı ve etik değerlere önem veren Bilgisayar Mühendisleri yetiştirmektedir. Lisans programının yanında yüksek lisans ve doktora eğitimi de verilmektedir.

Lisans programının eğitim dili İngilizce’dir. Eğitim süresi, 1 yıllık İngilizce hazırlık sınıfı ve 4 yıllık lisans programı olmak üzere toplam 5 yıldır. Bölüm, Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül kampüsünde yer almaktadır ve 5000 m2’lik bir alana sahiptir.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Programı, Eylül 2009'dan beri MÜDEK (EUR-ACE ve International Engineering Alliance üyesi) tarafından akredite edilmektedir. 
 

Misyon

Özgörevimiz, öğrencilerimize nitelikli eğitim sunarak çağdaş ve evrensel düzeyde bilgi ve teknoloji üreten, temel değerlerimizi benimsemiş, mesleklerinde önder bilgisayar mühendisleri yetiştirmenin yanında, öncü araştırma faaliyetleri yürüterek topluma değer katmaktır.

 

Vizyon

Vizyonumuz, mezunlarımızın ve öğretim elemanlarımızın geliştirdiği nitelikli araştırma projeleri ve toplumsal katkılarıyla gerek yurtiçi gerekse yurt dışındaki Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri arasında önde gelenlerden biri olmaktır. 
 

Temel Değerler

  • Bilimsellik
  • İnsan Odaklılık
  • Yenilikçilik
  • Mükemmeliyetçilik
  • Kararlılık
  • Duyarlılık
  • İş Etiğine Bağlılık
  • Yaşam Boyu Öğrenme Bilinci


 

  MÜDEK